Duchovná služba

Duchovnú službu v  Centre výcviku Lešť zriadil ordinár OS a OZ SR Mons. František Rábek od 1.VII.2017.

Duchovná služba CV Lešť je určená pre príslušníkov a zamestnancov Centra výcviku Lešť, Výcvikového centra HaZZ, ďalej pre príslušníkov, zamestnancov a obyvateľov Vojenského obvodu Lešť, zamestnancov Vojenských lesov a majetkov, ako aj pre všetkých (aj zahraničných) príslušníkov, ktorí prichádzajú na Lešť v rámci výcviku.

Duchovná služba je určená pre všetkých – veriacich i neveriacich.

Duchovná služba v CV Lešť ponúka:
službu ucha (vieme dlho a pozorne počúvať);
asistenciu pri starostlivosti o dušu (rozhovor pri šálke čaju alebo kávy);
poradenstvo v cirkevno-právnych otázkach (dobrá rada sa cení najmä pri sobáši);
pomoc pri záťažových situáciách (láskavé slovo vie nadľahčiť takmer každé bremeno);
prítomnosť duchovného počas výcviku (poslúži aj ako figurant);
budovanie života na pevnom kresťanskom základe (pre odvážnejších);
pre katolíckych veriacich aj sviatostnú pastoráciu.

Ak ste si z danej ponuky nevybrali, pošlite nám Váš tip; každý nápad sa cení. 🙂

V prípade záujmu je možné dohodnúť individuálne, skupinové či rodinné pastoračné stretnutie, ako aj slávenie svätej omše. Vzhľadom na zameranie personálnej farnosti a jej charakteru je vhodné zamýšľané aktivity plánovať a dohodnúť vopred.

Kňazi pôsobiaci v CV Lešť:

Prvým kaplánom duchovnej správy CV Lešť bol od jej vzniku plk. Mons. ThDr. František Bartoš, ktorý tu pôsobil až do 30.VI.2021, kedy bol ordinárom poverený vykonávať duchovnú službu pri KR PZ v Nitre.

Ordinár zároveň pre duchovnú službu v CV Lešť menoval od. 1. júla 2021 por. Mgr. Tomáša Kuníka, ktorý je zároveň poverený vykonávať duchovnú službu pre všetkých príslušníkov HaZZ v Banskobystrickom a Nitrianskom kraji.